y

 Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

                         

Piłka nożna w SP Bąkowice

 

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Bąkowicach corocznie uczestniczą w różnych turniejach sportowych. Najczęściej jednak jest to piłka nożna. W tym roku po raz pierwszy w piłkę nożną zaczęły grać dziewczęta, osiągając niespodziewane sukcesy. W halowych rozgrywkach zajęły I miejsce w gminie i II miejsce w powiecie (w finale przegrały tylko jedną bramką). Duży sukces osiągnęły grając również na trawie. Zajęły I miejsce w gminie, I miejsce w rozgrywkach powiatowych oraz III miejsce w turnieju wojewódzkim półfinałowym w Wołczynie. Skład drużyny: Dominika Fluder (najlepsza bramkarka turnieju), Anna Terlecka, Magdalena Krzywda, Weronika Jańczyk, Beata Jańczyk, Natalia Szewczyk, Wiktoria Kosno, Karolina Gruszczyńska i Agnieszka Terlecka.

W piłkę nożną w SP Bąkowice grają wszystkie roczniki, a ostatnim sukcesem mogą się pochwalić także chłopcy z rocznika 2001 i młodsi. W turnieju powiatowym im. Marka Wielgusa pokonali wszystkie drużyny awansując do turnieju wojewódzkiego w Opolu. Skład drużyny:

Kacper Sarzyniak (najlepszy bramkarz), Daniel Harasimczuk, Dawid Harasimczuk, Dawid Warzocha, Kamil Karcz, Kacper Zarzycki (najlepszy strzelec) Kacper Jaworski, Dawid Pospiszyl, Bartosz Budzański, Sebastian Bojko.

Wszystkim piłkarkom i piłkarzom serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów na arenie powiatu, województwa, a może i kraju.

Andrzej Piwowarczyk

wstecz